אגניות מקלחונים

אגניות למקלחונים

לאחר שהתרעננתם עם מקלחון חדש, זה הזמן לבדוק גם מה עם המשטח עליו אתם דורכים בעת המקלחת, אם לא רוצים להסתפק ברצפה או משטח בטון לא נעים לעין, כדאי לבדוק את שוק האגניות: אגניות למקלחונים.

אגנית הנה רצפת האמבט, בחלק שמתחת לטוש. זהו המשטח המותקן ברצפת המקלחון ועיקרו הוא למעשה לנקז את המים אל צינור הביוב. במהלך השנים התפתח תחום האגניות וכיום ניתן למצוא מבחר רב של אגניות המתאימות לכל צורך: אגניות פינתיות, אגניות חצי פינתיות, אגניות מרובעות ועוד. ישנן גם אגניות מעוצבות המתאימות לכל סגנון מקלחת: אגניות עגולות, מוגבהות ובצורות גיאומטריות שונות וכו.
 
אגניות המיועדות עבור מקלחונים קיימות בדגמים וגדלים שונים, אשר תואמים למבני המקלחונים. קיימות אגניות שטוחות מאד שגובהן כמעט מתיישר עם מפלס הרצפה ואחרות בעלות פנל רחב יותר, כ- 108 ס"מ. האגניות עשויות מחרס, חומרים אקריליים או פח.
מבחינה עיצובית מאפשרת האגנית, נגיעה טרנדית ואופנתית למדי ובמקרה של מגבלות תקציב אין חובה לחפות את שאר הקירות באותו החומר. האגנית תעשה אתה עבודה עבור המקלחונים, תגנוב את ההצגה ותשווה לחלל מראה מעודכן וייחודי.
 
חשוב לדעת כי ישנו הבדל בין אגנית משולבת עם מקלחון לבין אגנית למקלחת הממוקמת בחלל פתוח. 
אגנית מקלחת פתוחה מאפשרת תיחום שטח הרחצה ומעניקה מראה אסתטי מאוד לחלל. באגנית מקלחונים רצוי לבחור בדלת זכוכית שקופה אשר תאפשר לראות את האגנית דרכה, או לחילופין, לעצב את המקלחונים בצורה ייחודית ע"י עיצוב בזכוכית, דבר המוסיף למראה הכללי ולאווירה.